Vlasy jsou jedním z nejdůležitějších atributů ženskosti. Zdravé a lesklé, dodávají nám sebevědomí a cítíme se krásné. Ne každá z nás však má to štěstí, že se může těšit z dokonalého účesu. Špatná strava, stres a genetické faktory mohou způsobit nadměrné vypadávání vlasů a přispět ke ztrátě lesku. Vlasy jsou hrubé a matné a nadměrné řídnutí je špatné pro vaše sebevědomí. Naštěstí se s tímto problémem snadno vypořádáte tím, že se rozhodnete pro paruky z přírodních vlasů.

Přírodní paruky jsou stále populárnější. Používají je nejen ty, které o své vlastní vlasy přišly v důsledku nemoci nebo invazivní léčby, ale také ty dámy, které chtějí snadno změnit image. Možnost výběru z různých délek a barev usnadňuje každé ženě najít pro ni dokonalou paruku.

Mnoho dam si však stěžuje na vysoké ceny paruk z přírodních vlasů. Proč musíte za tyto produkty platit tolik a stojí tyto paruky za ty peníze? Zveme vás ke čtení.

dlaczego peruki naturalne sa drogie (1)

Kolik stojí přírodní paruky?

Ceny přírodních paruk jsou velmi různorodé a závisí na mnoha faktorech. Nejkvalitnější paruky, při jejichž výrobě jsou použity ty nejkvalitnější panenské vlasy, mohou stát až několik tisíc zlotých. Samozřejmě můžete najít i další prvotřídní produkty, jejichž cena pro nás bude dostupnější.

Ceny paruk z přírodních vlasů závisí na několika faktorech:

  • délka a hustota pramenů,
  • barva,
  • původ vlasů,
  • typ použitého uzávěru.

Cena paruky se navíc odvíjí od řady dalších faktorů, jako je místo výroby nebo marže obchodu. Nejdražší paruky jsou ty z blond, slovanských, panenských vlasů. Jejich cena je kvůli obtížné dostupnosti vlasů mnohem vyšší.

V závislosti na individuálních preferencích se odhaduje, že přírodní paruky stojí od 2 000 PLN až po 12 000 PLN v případě individuálních objednávek, které využívají dlouhé prameny vzácných barev.

Pro polské ženy budou nejlepší volbou paruky ze slovanských nebo evropských vlasů. V takových vlasech kutikuly přirozeně směřují dolů a tloušťka a struktura vlasu je podobná jako u našich vlasů. To vám umožní zachovat maximální konzistenci s vaším aktuálním účesem, díky čemuž se budete jistě cítit naprosto pohodlně.

dlaczego peruki naturalne sa drogie (1) (1)

Typy vlasů v přírodních parukách

Pokud se vám uvedené množství zdá příliš vysoké, můžete se rozhodnout pro přírodní paruky s vlasy jiného původu. Musíte však vědět, čím se každý typ vlasů vyznačuje:

Čínské vlasy – velmi tmavé, rovné a husté. Aby získaly světlejší odstíny, od blond až po tmavě hnědé, musí být podrobeny intenzivnímu zesvětlení, které oslabuje jejich stav. Pro skrytí škodlivých účinků ošetření se na prameny aplikuje silikon. Bohužel takové akce ničí vlasová vlákna, která se rychle začnou drolit a lámat. Proto byste se při rozhodování o čínských vlasech měli omezit na tmavé barvy. Budete si tak moci déle užívat krásu svého nového účesu.

Indické vlasy – podobně jako ty čínské, jsou také černé, husté a těžké, ale jsou pevnější. Pro získání větší škály barev musí být indické vlasy také podrobeny intenzivnímu odbarvování, proto jsou také pokryty speciálním silikonem. Abyste se vyhnuli urychlenému poškození vlasů, vyplatí se používat speciální sérum, které vaše vlasy navíc ochrání.

Evropské vlasy – obvykle je výrobci nakupují z jižní Evropy, tzn. ze Španělska a Itálie. Díky tomu jsou vlasy také tmavé, ale ne tak husté a těžké. To znamená, že bělení nezpůsobuje tak rozsáhlé škody. Takové vlasy lépe ladí s krásou polských žen a také se snadno upravují. Pokud tedy chcete co nejvíce snížit náklady na pořízení paruky, měli byste tuto možnost zvážit.

Slovanské vlasy – jednoznačně jednička v naší zeměpisné šířce. Tyto vlasy přirozeně přicházejí ve světlých odstínech, takže pro dosažení nejlepších výsledků nemusí podstupovat invazivní ošetření. Musíte však pamatovat na to, že se jedná o prémiový produkt, takže za slovanskou vlasovou paruku zaplatíte více než za ostatní varianty.

Jakou čepici vybrat?

Čepice používané v parukách výrazně ovlivňují komfort nošení paruky. Pokud se chcete cítit plně pohodlně a zároveň zamaskovat případné řídnutí, měli byste se rozhodnout pro mono čepici, pak ale musíte počítat s mnohem vyšší cenou paruky. Pokud se však chcete cítit sebevědomě, bude to určitě ta nejlepší volba.

Pokud máte omezený rozpočet, můžete se rozhodnout pro krajkovou přední paruku. Je to levnější verze, ale ne horší než paruka vyrobená s mono top čepicí.

Proč jsou paruky z přírodních vlasů tak drahé?

Cena paruk se řídí typickými zákony trhu, za nejkvalitnější produkt, jakým paruky z přírodních vlasů jsou, si musíme patřičně připlatit. Samotné náklady na pořízení přírodních vlasů jsou vysoké a je třeba si uvědomit, že to není jediná složka ceny paruky.

Navíc jsou zde náklady na vytvoření paruky. Vlasy, většinou přírodní paruky, jsou našity ručně po celé délce čepice. Neschopnost nahradit lidskou práci strojem se promítá i do konečné ceny.

Jak vidíte, cena paruky z přírodních vlasů je plně oprávněná. Prameny nelze vyrobit uměle, což výrazně prodražuje přípravu paruky. Pro celkovou cenu je důležitá i samotná výrobní délka, která je v případě ručního šití výrazně delší. Při znalosti základních nákladů pro vás bude jistě snazší přijmout cenu, kterou musíte za přírodní paruku zaplatit.

Nákup paruky z přírodních vlasů není nutností, ale může výrazně zlepšit kvalitu vašeho života. Vzhledem k poměrně vysoké ceně se vyplatí tuto koupi pečlivě zvážit a vybrat si tu správnou paruku, která bude fungovat jak na den, tak na speciální příležitosti. Pokud chcete co nejlepší efekt, měli byste se rozhodnout pro paruku ze slovanských nebo evropských vlasů. Již po prvním nošení paruky uvidíte, že vámi zakoupená paruka byla jednou z lepších investic.