Hlavním faktorem, který přispěl k vytvoření paruky, byla touha poskytnout pohodlí lidem, kteří přišli o své přirozené vlasy v důsledku nemoci nebo léčby. Správně vybrané dokážou rychle a pohodlně vrátit dřívější sebevědomí, které je do značné míry ovlivněno naším vzhledem.

Jít do obchodu

Na trhu jsou k dostání různé druhy paruk lišících se jak strukturou, tak barvou i délkou, aby si každý v nouzi mohl vybrat ten správný model, který splní jeho očekávání. Správně vybraná paruka by měla být přizpůsobena individuálním potřebám každé ženy, aby se cítila sebejistě a v pohodě.

Paruky však mohou využít nejen lidé, kteří přišli o vlastní vlasy. Nakupovat v naší prodejně může každý, kdo si chce osvěžit vzhled a užít si nové vlasy. Naše nabídka zahrnuje paruky z přírodních i syntetických vláken, jejichž atraktivní cena jistě zaujme milovníky metamorfózy.

peruka naturalna

Přírodní blonďatá přední krajková paruka

Druhy paruk

Na trhu jsou tři druhy paruk, přírodní, syntetické a smíšené. První jmenované jsou považovány za produkty nejvyšší kvality , protože jsou vyrobeny výhradně z přírodních vlasů, což jim umožňuje dosáhnout autentického efektu. Vzhledem k použití pouze přírodních vlasů je však jejich cena nejvyšší.

Syntetické paruky se používají k výrobě syntetických paruk. Ve většině případů se tyto paruky vyznačují nižší cenou, ale nelze s jejich použitím dosáhnout plně přirozeného efektu.

Smíšené paruky jsou zase kombinací obou těchto typů a jsou jakýmsi kompromisem v porovnání kvality a ceny.

Dalším faktorem ovlivňujícím vzhled paruky je použitá čepice. Náš obchod nabízí paruky s lékařskými a tradičními čepicemi.

Zdravotní kšiltovky mají nahoře speciální „mono“ vrstvu, ke které jsou vlasy pro přirozený efekt přišity ručně.

U tradičních čepic je vlas v celé ploše šitý strojově. To však není překážkou při stylingu nebo kartáčování vlasů. Tradiční kšiltovky jsou navíc vyrobeny ze silnějších materiálů, což je může v horkých dnech zhoršit.

Bez ohledu na typ čepice mají obě nastavitelná ramínka na zádech, která umožňují upravit velikost paruky, zmenší její obvod až o 2 cm, díky čemuž skvěle padnou.

Dnes se zaměříme na podrobné představení přírodních paruk, abychom uvedli téma výběru paruky a pomohli ke správnému rozhodnutí, zajištění sebevědomí a přirozeného vzhledu.

Přírodní paruky

Přírodní paruky jsou vyrobeny výhradně z lidských vlasů. Na trhu existuje mnoho druhů paruk z přírodních vlasů, včetně slovanských, evropských, čínských, indických a mongolských vlasů. Vzhledem k široké dostupnosti a mnohem nižší ceně se k výrobě paruk nejčastěji používají asijské vlasy, zejména čínské. Vzhledem ke své struktuře nejsou vhodné pro styling, vlasy jsou rovné a tuhé a je téměř nemožné dosáhnout blond odstínů. To znamená, že plně nesplňují očekávání náročnější klientely.

Dalším často používaným vlasem jsou indické vlasy. Jejich struktura je světlejší než u čínských vlasů, což umožňuje drobné stylizace, ale ani zde barvení nezaručí světlé odstíny. Pro Polky se však nejvíce doporučují paruky ze slovanských nebo evropských vlasů. Tyto vlasy se nejen snadno upravují, ale také umožňují vytvářet i velmi světlé barvy.

Při rozhodování o výběru paruky z přírodních vlasů byste měli věnovat pozornost řadě různých faktorů. Je jistě důležité zvolit správnou barvu nebo délku vlasů, ale pro zajištění nejvyššího komfortu používání byste si měli dát pozor na něco jiného. Při výběru správné paruky byste si měli v první řadě zjistit, jak ji nasadit a jak ji nosit. Dámské paruky dostupné u nás na prodejně jsou vybaveny speciálními čepicemi, díky kterým je jejich nošení extrémně pohodlné a nasazování a sundávání paruky není problém.

Konstrukce paruk z přírodních vlasů

Přírodní paruky se vyrábí strojově, ručně nebo smíšenou metodou. Manuální metoda je extrémně časově náročná, pro získání co nejpřirozenějšího výsledku a nejvyšší kvality jsou vlasy všívány do mikrovlákna vrstva po vrstvě, takže proces přípravy paruky může trvat až 3-4 týdny.

Pro výrobu paruky strojovou metodou se vlasy přišijí strojově po celé délce. Je to mnohem rychlejší metoda, díky které je cena paruky odpovídajícím způsobem levnější.

Smíšená metoda kombinuje ruční a smíšenou metodu. Horní části vlasů jsou přišívány ručně, aby byl zajištěn co nejpřirozenější efekt, zatímco části vespod jsou přišívány strojově. Je to řešení určené lidem, kteří chtějí, aby jejich přírodní paruka vypadala co nejrealističtěji, s omezeným rozpočtem.

Každá paruka je přišita přímo k mono-topu, známému také jako mikrovlákno nebo mikropokožka. Jedná se o tenkou, prolamovanou vrstvu, ke které jsou následně připojeny vlasy paruky. Mono top je vyroben z materiálů tělové barvy, aby správně přilnul k pokožce, takže hranice mezi parukou a pokožkou je zcela nepostřehnutelná.

Klíčovým prvkem ovlivňujícím odolnost paruky je původ vlasů použitých při její výrobě. Náš obchod nabízí paruky, na jejichž výrobu byly použity 3 špičkové přírodní vlasy: Virgin Hair, Remy Hair a Premium Hair.

přírodní paruky – Virgin Hair

V doslovném překladu se jedná o paruku z pravých panenských vlasů. Jedná se o přírodní vlasy, které nebyly nikdy podrobeny žádnému barvení, ani před stříháním, ani později po přípravě paruky. Před stříháním se vlasy svážou, aby bylo možné dodržet správný směr vlasů při výrobě paruky. Je to nesmírně důležité, protože správně šité vlasy si zachovávají svou původní strukturu, díky čemuž je možné získat efekt přirozených účesů. Nejčastěji jsou dámské paruky vyráběny s použitím panenských vlasů.

přírodní paruky – Remy Hair

Remy Hair se stejně jako Virgin Hair používá k výrobě přírodních paruk. Vlasy použité v těchto parukách jsou před stříháním také svázány, lze je však barvit. Vzhledem k vyšší dostupnosti Remyho přírodních vlasů je tato třída považována za nejoblíbenější.

přírodní paruky – Premium Hair

Nejnižší trvanlivost mají vlasy použité při výrobě těchto paruk. Je to proto, že když si ostříháte vlasy, nesvazují se. Zatímco v případě krátkého stylingu to nebude mít výrazný vliv na úpravu vlasů, dámské paruky s dlouhým účesem se mohou zacuchat nebo nabrat nepřirozený efekt.

Přírodní dlouhá blond paruka

Přírodní dlouhá blond paruka

Výhody paruky z přírodních vlasů

Největší předností paruky z přírodního vlasu je bezesporu její velmi přirozený vzhled, který zaručí nejen pohodlí při nošení, ale také pomůže získat zpět sebevědomí. Navíc lze takovou paruku podrobit různým typům kadeřnických úprav, jako je modelování a stříhání, což se v případě paruky ze syntetických vlasů nedoporučuje.

Další důležitou výhodou přírodních paruk je jejich mimořádná odolnost. Odborníci uvádějí, že jejich životnost je od 3 do 5 let v závislosti na kvalitě vlasů použitých při jejich výrobě. To je nesmírně důležité vzhledem k tomu, že jejich cena je vyšší než u paruk ze syntetických vlasů.

Poslední, ale neméně důležitou výhodou přírodních paruk je jejich odolnost proti mechanickému poškození. Správně opečovávané přírodní paruky lze upravovat denně bez obav z poškození vlasů.

Mezi další výhody, které podporují výběr paruky z přírodních vlasů, můžeme zmínit následující:

 • možnost přizpůsobení účesu a délky vlasů individuálním potřebám,
 • množství vzorů a barev,
 • žádné nucení ke koupi, pokud paruka z přírodních vlasů nesplňuje očekávání zákazníka,
 • pouze prověření výrobci,
 • garance původu vlasů z prověřených zdrojů – výkup vlasů.

Přírodní paruky mají řadu výhod. Umožňují každé ženě, aby se znovu cítila krásná. Náš obchod nabízí široký výběr paruk včetně přírodních dámských paruk – jejich cena se odvíjí od typu vlasů použitých k jejich výrobě, jejich délky a tloušťky a způsobu šití. Snažíme se však zajistit odpovídající rovnováhu kvality a ceny.

Přírodní péče o paruku

Při výběru přírodních paruk byste měli pamatovat na správnou péči o ně. Tento typ paruky lze volně upravovat pomocí natáček, vysoušečů nebo žehliček. Přírodní paruku lze navíc barvit.

Jak se tedy o přírodní paruky starat, abyste se z jejich výjimečné kvality těšili déle?

 • během horkého stylingu, pokaždé, když by měla být paruka pokryta specializovanou kosmetikou s tepelně ochrannými vlastnostmi, tato akce sníží riziko spálení vlasů během stylingu,
 • přírodní paruky barvené by se měly mýt šamponem na barvené vlasy, déle udrží barvu, která se vymývá při dalším mytí,
 • při mytí vlasů nezapomeňte nanést šampon na konečky a poté jej jemně rozetřete směrem dolů, aniž byste dělali krouživé pohyby, eliminujete tím riziko zacuchání vlasů,
 • nezapomínejte na správné rozčesání vlasů, přírodní paruky je třeba česat hřebenem se širokými zuby, počínaje od spodních partií a pak nahoru, v přirozeném směru vlasů,
 • Pro zajištění plné hygieny by se přírodní paruky měly dodatečně umýt zevnitř, aby se odstranil pot a nečistoty, které se během dne hromadí.

Co zvážit při výběru přírodních paruk?

Koupit si první paruku z přírodních vlasů se může ukázat jako docela problém. Na trhu je mnoho obchodů s parukami v sortimentu – Varšava je zde bezesporu na prvním místě, ale i v dalších městech se s tímto typem obchodů setkáte stále častěji. Internetový obchod také rok od roku roste. Vzhledem k tomu, že cena paruk vyrobených výhradně z přírodních vlasů je vyšší než u produktů ze syntetických vlasů, je důležité rozhodnutí o jejich koupi pečlivě zvážit.

Níže uvádíme několik tipů, na co byste měli věnovat zvláštní pozornost při nákupu přírodní paruky.

 1. Bezpečnost – to je věc číslo jedna, na kterou byste si měli dát pozor před koupí paruky, zvláště když má paruka fungovat jako vlasová protéza. Dlouhodobě nošené paruky by měly zajistit odpovídající komfort používání a bezpečnost potvrzenou příslušným certifikátem. Všechny produkty nabízené naší prodejnou mají požadované CE-certifikáty, lze je tedy nosit až 16 hodin denně (nedoporučujeme nosit paruky delší dobu, přestávka v nošení je nutná pro zajištění odpočinku pokožky hlavy) ,
 2. Pohodlí – správně vybraná paruka by měla pohodlně sedět na hlavě, nehýbat se a nezpůsobovat tlak. Před rozhodnutím o koupi se vyplatí vyzkoušet různé modely a velikosti, abyste předešli následným zklamáním. Pro pohodlí kupujících náš obchod umožňuje vyzkoušet si paruky tak, aby nákup byl plně uspokojivý a zaručoval plný komfort.
 3. Typ štětin – jak je naznačeno výše, také přírodní paruky se od sebe liší. Při rozhodování o koupi paruky je na zvážení, zda pro nás vyšší cena za paruku z panenských vlasů nebude příliš velkou zátěží. Největší možnosti dává bezesporu nejkvalitnější produkt, a proto je tak důležité nákup pečlivě zvážit.
 4. Účes – I když je to poslední položka, které byste měli věnovat pozornost při nákupu paruky, je určitě stejně důležitá. Cena paruk z přírodních vlasů je vyšší než u syntetických produktů, proto je před rozhodnutím o koupi na zvážení, zda bude splňovat naše požadavky. Náš obchod nabízí široký sortiment paruk, což znamená, že si vybere každý.

Víme, jak důležité je vybrat si tu správnou paruku, která vám umožní znovu se cítit sebevědomě. Proto se snažíme vyjít vstříc i těm nejnáročnějším zákazníkům. Znalost typů paruk včetně přírodních, jejich konstrukce a způsobů péče vám usnadní rozhodování před nákupem toho správného produktu. Vyberte si paruku, ve které se výběrem správné barvy a délky vlasů budete cítit plně sami sebou a při správných metodách péče vám jistě bude sloužit mnoho let. Zveme vás, abyste se seznámili s nabídkou našeho obchodu s parukami

Přírodní paruky, které hledáte

Vysoká kvalita, nízké ceny, rychlé dodání

Jít do obchodu